Nevýhody olověných bicích

Autor: Judy Howell
Datum Vytvoření: 27 Červenec 2021
Datum Aktualizace: 1 Červenec 2024
Anonim
Nevýhody olověných bicích - Oprava Auta
Nevýhody olověných bicích - Oprava Auta

Obsah


Olověné baterie se běžně vyskytují v motorových vozidlech, záložních systémech baterií a dalších elektrických aplikacích, kde je vyžadována dobíjecí baterie. Olověné baterie jsou obecně spolehlivé pro každodenní použití; tyto baterie však mají své nedostatky. Je důležité si uvědomit nebezpečí a nevýhody olověných baterií ve vašem elektrickém obvodu.

Nebezpečí z chemických popálenin

Elektrolytem v typické olověné baterii je 36% kyselina sírová a 64% vody. Tento kyselý roztok může způsobit chemické popáleniny na kůži; při práci s olověnou baterií byste proto měli být opatrní.

Hořlavé plyny při nabíjení

Když se nabije olověná baterie, může se část elektrolytu vypařit a plynný vodík unikne z větru bateriových článků. Vodíkový plyn je hořlavý, proto by se olověné akumulátory měly skladovat a dobíjet mimo zdroje ohně nebo plamene.


Mohou to být těžké baterie

Olověná baterie je tvořena několika elektrodovými elektrodovými deskami a elektrodovými elektrodami ponořenými do kyselého elektrolytu. Automobilová baterie může vážit mezi 30 a 60 liber. Nesprávné zvedání olověné baterie může způsobit zranění.

Elektrolyt se může odpařit

Konvenční olověné baterie obsahují alespoň jednu baterii na článek. Jak již bylo zmíněno dříve, elektrolyt se může odpařovat tímto větrem, zatímco se dobíjí baterie. Pokud hladina elektrolytu v některém z článků baterie klesne pod minimální požadovanou úroveň, baterie může správně fungovat.Když k tomu dojde, musíte do hladiny elektrolytu přidat destilovanou vodu do normálu.

Toyota nabízí vůj pick-up Tacoma různými typy motorů, včetně několika možnotí motoru ve tejném modelu. Některé Tacomy přicházejí e čtyřválcovými moto...

tejně jako mnoho jiných špičkových značkovačů nabízí Audi oblíbený vtup bez klíčů. Tyto dálkově ovládané dálkové ovladače lze zakoupit v aut...

Populární Na Portálu