Jak znovu sestavit 12-voltové olovnaté kyseliny

Autor: Randy Alexander
Datum Vytvoření: 2 Duben 2021
Datum Aktualizace: 1 Červenec 2024
Anonim
Jak znovu sestavit 12-voltové olovnaté kyseliny - Oprava Auta
Jak znovu sestavit 12-voltové olovnaté kyseliny - Oprava Auta

Obsah


Cílem je udržovat 12-voltovou olověnou baterii v dobrém stavu. Nemusíte ji však používat každý den. Za normálních okolností přemýšlíte o 12 V automobilové baterii od jednoho měsíce do druhého; dokud nenajdete, že se nepřebírá a nezemře. Předtím, než se rozhodnete pro výměnu nebo ji jednoduše nabijete, se pusťte do obnovy buněčné struktury olověných baterií.

Krok 1

Před obnovením buněčné struktury vaší 12-voltové baterie noste ochranné rukavice a brýle. Musíte získat přístup k buňkám, které obsahují vysoce toxickou kyselinu sírovou, která při kontaktu s kůží okamžitě shoří.

Krok 2

Vložte 12-voltovou olověnou baterii do přihrádky na stabilní pracovní plochu. Vyjměte šest baterií z baterie. Odšroubujte víčka pomocí prstů, nebo pokud mají víčka štěrbiny, použijte šroubovák. Každá buňka produkuje 2 volty a je spojena s 12 volty. Nasaďte čepice na jednu stranu.


Krok 3

Zkontrolujte hladinu kapaliny uvnitř šesti buněk. Je pravděpodobné, že najde nejnižší úroveň uvnitř buněk. To znamená, že proces elektronů proudících z jednoho olova do druhého uvnitř buňky se zastavil. Kapalina, nazývaná elektrolyt, je kyselina sírová a umožňuje chemickou reakci mezi pozitivním a negativním. Pokud hladina kapaliny klesne pod minimální značku, budou vystaveny a v průběhu času budou korodovat.

Krok 4

Znovu vybudujte chemickou buněčnou strukturu výměnou tekutiny. Použijte maximální značku uvnitř buňky. Je důležité, abyste pochopili, jak z baterií vytěžit maximum a jak tekutina expanduje. Destilovaná voda se smísí s jakoukoli existující kyselinou sírovou v buňce a začne znovu budovat chemickou strukturu. Pro zahájení procesu je však třeba baterii nabít pomocí nabíječky baterií.


Krok 5

Vyměňte kryty buněk prsty nebo šroubovákem. Z toho příliš utažené.

Krok 6

Na konec nabíjení baterie vložte zápornou svorku baterie. Jeho jasně označené „Neg“, „-“ nebo může mít kolem koncového pólu plastový kroužek. Na druhý konec baterie vložte pružinovou svorku na konec nabití baterie. Jeho jasně označené „Pos“ může mít kolem svorkovnice plastový kroužek.

Krok 7

Nastavte baterii na nejnižší možné nastavení; často se nazývá „pramínek“. Přestavba chemické struktury uvnitř buněk vyžaduje čas a její význam se pomalu stává kyselejší. Jak kyselost zvyšuje tok energie mezi elektrodami. Jakákoli koroze na deskách způsobená nedostatkem elektrolytu rozptyluje strukturu.

Krok 8

Připojte nabíječku baterií a zapněte ji. Zkontrolujte nastavení znovu, aby byly co nejnižší. Nechte 12-voltovou olověnou baterii nabíjet pomalu po dobu 36 hodin. Během této doby se změní energetická retence chemické a chemické aktivity. Můžete si ji vyzkoušet ze zadní strany baterie asi po 12 hodinách. Zjistili byste, že se zahřívá, což značí, že se baterie nabíjí.

Po 36 hodinách baterii vypněte. Odpojte svorky kabelu baterie od svorek baterie. Položte ruku na stranu 12-voltové olověné baterie a zjistíte, že je na dotek dost teplo.

hrot

  • Pokud zjistíte, že je baterie studená nebo je pouze část teplá, pravděpodobně se po době nabíjení pravděpodobně musíte rezignovat na náhradní baterii, protože články byly příliš zkorodované a nemohly se znovu vybudovat.

varování

  • K dobíjení článků baterie používejte pouze baterii. Pravidelná voda z vodovodu obsahuje minerály a další nečistoty, které zabraňují toku koroze a vedou ke korozi.

Položky, které budete potřebovat

  • Ochranné rukavice
  • Ochranné brýle
  • šroubovák
  • Destilovaná voda
  • Nabíječka baterií

Infiniti G35 je základní luxuní automobil, který byl vyroben v letech 2003 až 2007. Byl nabízen jako čtyřdveřový edan nebo dvoudveřové kupé. Vůz byl dodáv&...

O modelu Toyota Dolphin RV z roku 1982

Louise Ward

Červenec 2024

Od konce edmdeátých let až do počátku devadeátých let vyráběla Toyota půltunový pickup, který běžně používali tavitelé RV k výrobě miniaturn...

Populární Na Portálu